2015-05-05

Dni Przyjaciół Lasu 2015

W tym roku nasze przedszkole włączyło Siudo akcji Dni Przyjaciół Lasu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Dzieci w nas przedszkolu przez cały tydzień poszerzały swoją wiedzę na tematy związane z lasem. Dowiedziały się, po co jest las, jak należy się w nim zachować oraz jakie można tam spotkać rośliny i zwierzęta.

Z wizyta przybyli do nas leśnicy Pani Barbara Michalska oraz Pan Janusz Obrembski. Podzielili się z najmłodszymi swoją wiedzą na temat lasu.

Zwieńczeniem akcji była wycieczka do lasu. Dzieci mogły po przebywać wśród natury oraz utrwalić swoje wiadomości. W lesie przywitali nas Strażnicy Leśni oraz Leśnicy. Wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.