2015-10-31

KONCERT MUZYCZNY FOLWARK ZWIERZĘCY.

W dniu 29.10.2015r. w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków z filharmonii koszalińskiej, którzy zaprezentowali   "MUZYCZNY FOLWARK ZWIERZĘCY" - Przez stulecia kompozytorzy próbowali naśladować odgłosy przyrody. Zaprezentujemy muzyczne sylwetki zwierząt poprzez znane i lubiane utwory działające na nasza wyobraźnię (flet, klarnet/saksofon, pianino).  Muzyczne spotkanie z odgłosami zwierząt było dla dzieci niezwykle interesujące, ponieważ dzieci miały za zadanie odgadywać o jakie zwierzęta chodzi. Muzycy zaprezentowali dzieciom odgłosy przyrody, które bez trudu dzieci odgadywały. Dźwięki muzyki działając na wyobraźnię dzieci zachęcały je do aktywności. Kolejne spotkanie z muzykami było okazją do utrwalenia nazw instrumentów i oczywiście do wspólnej zabawy.

filharmoniakoszalinska.pl