2015-11-30

Wspólne Andrzejki w grupach "Tygryski", "Puchatki".

30.11.2015r. odbyły się w naszym przedszkolu zabawy andrzejkowe. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Każdą z grup odwiedziły wróżki, które wprowadziły tajemniczą atmosferę. Były to imprezy w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, przepowiadaliśmy przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

"Hokus-pokus, mary-dary, niech się spełnią andrzejkowe czary", tym zaklęciem wróżki rozpoczęły tajemnicze i magiczne wróżby andrzejkowe. Dzieci zostały zapoznane z tradycją wróżenia w dniu Św. Andrzeja.  Wróżby "Koło szczęścia", lanie wosku, magiczne karteczki, układanie butów itp., dały sporą dawkę śmiechu i dobrej zabawy. Po wróżbach nadszedł czas na wspólną zabawę i poczęstunek dla wszystkich dzieci.