Oficjalna strona przedszkola w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

Aktualności

2015-11-26 Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia grupy I, II i III świętowały Dzień Pluszowego Misia, na którym poznały historię powstania tego święta. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedził Pan Bartczak, który jest pszczelarzem, zapoznał on dzieci z procesem powstawania miodu od początku do samego końca. Pokazał dzieciom co może powstawać z wosku pszczelego. Dzieci zobaczyły także z czego zbudowany jest ul i jak on wygląda od środka, oraz to jaki strój jest niezbędny do tego aby w ogóle zbliżyć się do pszczół i ich uli. Na sam koniec prezentacji Pana Bartczaka wszyscy zajadaliśmy chlebek z miodem. Po degustacji wszystkie grupy przystąpiły do pracy w grupach wyklejając misie kawałkami z bibuły. Po ciężkiej pracy wszyscy razem oglądaliśmy bajkę pt: „Kubuś Puchatek”.

Share |
Czytaj także:
Obrzędy andrzejkowe
Obrzędy andrzejkowe w naszym kraju mają bardzo długą tradycję i my także staraliśmy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości.  czytaj więcej »
MIŚ - najlepszy przyjaciel
 MIŚ- najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce radości, smutki i tajemnice. Masz misia? czytaj więcej »
Dzień Tolerancji
Dzień Tolerancji, spotkanie z Myszką Miki i Minnie lub jesienne wyklejanie parasolki 3d- tak miło spędzamy czas.  czytaj więcej »
Szykujemy się do wiosny
W ramach Programu Działaj Lokalnie zrealizowaliśmy dziś warsztaty tworzenia bomb nasiennych, poprzedzone pogadanką pn.: "Rośliny typowe dla regionu". Pobrudziliśmy się trochę, nabałaganiliśmy, ale było warto. Zabierając nasze bomby spotkaliśmy się na terenie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Ustroniu Morskim, aby porzucać wykonanymi przez dzieci wytworami nasiennymi i tym samym wziąć udział w konkursie pn. "Kto dalej rzuci bombą nasienna?". Dzięki temu na wiosnę powstanie piękna łąka kwietna z nasion rodzimych dla Ustronia Morskiego
Nasze spotkanie było możliwe, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację "Nauka dla Środowiska".  czytaj więcej »
Dzień Jeża
2023-11-14 Dzień Jeża
Dzień Jeża- każdy powód do radości dziecka w naszym przedszkolu jest priorytetem  czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<grudzień 2023>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031