2015-09-07 Teatrzyk „Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła”

Teatrzyk „Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła”

Dnia 07 września 2015 r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru Prekursor Artystyczny z przedstawieniem ,, Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła!". Aktorzy przedstawili zabawną historię, w której tytułowa bohaterka Zebra, postanowiła zmienić swoje dotychczasowe zajęcie. Jej ucieczka z przejścia dla pieszych wprowadziła wielkie zamieszanie na jezdni. Przedstawienie teatralne podejmował temat niebezpieczeństwa z którym może się  zetknąć każde dziecko podczas codziennych powrotów ze szkoły i przedszkola do domu, podczas przechodzenia przez ulicę i wędrówek poboczem.

Niesforna tytułowa bohaterka zebra oraz jej przyjaciel „ Syguś” - sygnalizator świetlny wraz z Myszką Nornicą opowiadali dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się na drodze. Bohaterowie przypomnieli dzieciom jak należy przechodzić  na drugą stronę ulicy, jak należy poruszać się po jezdni, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne są odblaski na ubraniach wieczorową porą. Emerytowany znak „Przejścia dla pieszych” przypomniał też dzieciom znaczenie najważniejszych znaków  drogowych.

<<wrzesień 2019>>