2016-05-06 Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej.

„Bo strażak jest odważny jak mało kto i za to wszyscy ludzie kochają go.”

Z okazji Święta Strażaka życzymy wszystkim strażakom wszelkiej pomyślności.

"Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej"

Dnia 6 maja dzieci z grupy Tygrysków i Kubusiów Puchatków wybrały się z wizytą do pobliskiej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, gdzie niezwykle gościnnie zostały przyjęte przez członków OSP.
Pan strażak bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, o akcjach w jakich brał udział. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, ratują zwierzęta.
Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji.
Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję wejść do samochodu strażackiego. Po spotkaniu większość chłopców zdeklarowała, że w przyszłości chce zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie?
Składamy serdeczne podziękowania strażakom z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, którzy umożliwili naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska.

<<grudzień 2019>>