2016-10-27 Wycieczka do lasu.
Wycieczka do lasu

Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana 27.10.2016 roku wycieczka do lasu. Przedszkolaki z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą oraz pracą leśników. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzała nas pani i pan leśniczy. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. W przerwie wycieczki dzieci zjadły grillowane kiełbaski i nabrały siły na dalszą przygodę. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

<<sierpień 2019>>